Air France-KLM werd vrijdagochtend beloond op de beurs voor meevallende kwartaalcijfers.
De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies begonnen. Ook de andere Europese effectenmarkten openden overwegend licht lager.
Beleggers richten zich vooral op bedrijfsresultaten en het Duitse ondernemersvertrouwen. Op het Amsterdamse Damrak werden de kwartaalcijfers van Air France-KLM goed ontvangen.
AEX lager, Air France-KLM hoger
De AEX-index in Amsterdam noteerde na enige minuten handelen 0,3 procent lager op 408,65 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 632,56 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen daalden tot 0,8 procent.
Air France-KLM steeg 5 procent in de MidKap. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie wist het nettoverlies in het tweede kwartaal flink terug te dringen. Beleggers waren ook tevreden over de resultaten van natuurvoedingsspecialist Wessanen en beloonden het aandeel met een koerswinst van ruim 5 procent.
Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl